Des de l’escola us donem la benvinguda
a la nova pàgina web!

Hem dedicat un temps d’il·lusió i estima a l’elaboració d’una web que arreplegue els moments més significatius i entranyables del nostre dia a dia.

Desitgem que quan entreu a consultar-la supose un vent d’aire fresc per a tota la Comunitat Educativa i que gaudiu de totes les estones que quedaran reflectides, a més de tindre àmplia informació de tots el àmbits que fan l’escola.

Que tingueu un bonic passeig!

Abraçades,
l’Equip Directiu

escola el Drac, 35 anys, cooperativa valenciana
Missió

Missió

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin aliquam metus a risus placerat, eget vestibulum erat ultrices.

Visió

Visió

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin aliquam metus a risus placerat, eget vestibulum erat ultrices.

Valors

Valors

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin aliquam metus a risus placerat, eget vestibulum erat ultrices.

Projecte educatiu del Drac

Maecenas in lectus blandit, tempor nulla ac, finibus nisi. Pellentesque non dapibus nibh. Aenean mi est, tempus eget tristique non, faucibus ac orci. Fusce lobortis ac erat id fringilla. Nam commodo, orci in molestie laoreet, elit enim elementum lacus, eget blandit tortor ligula in odio. Mauris tristique nec risus eu maximus. Sed maximus at urna consequat placerat.

EQUIP

Direcció
direccio@escolaeldrac.com

Maise de Felipe, directora / professora
maise@escolaeldrac.com

Dep. d’orientació
orientacio@escolaeldrac.com

Mª José Burgos, psicòloga
mjose@escolaeldrac.com

Yolanda De Vicente, tutora Trens (3 anys)
yola@escolaeldrac.com

Marisa Marín, tutora Vaixells (4 anys)
marisa@escolaeldrac.com

Isabel Rodriguez, tutora Avions (5 anys)/ Coordinadora EI
isabel@escolaeldrac.com

Olga Viña, recolzaments
olga@escolaeldrac.com

Adriana Cortondo, recolzaments
adriana@escolaeldrac.com

Inma Valcárcel, coordinadora EP
inma@escolaeldrac.com

Zaira Royo, tutora 1er EP
zaira@escolaeldrac.com

Consuelo De Vicente, tutora 2on EP
consuelo@escolaeldrac.com

Jose Royo, tutora 3er EP
joseroyo@escolaeldrac.com

Marta Gil, tutor 4rt EP
marta@escolaeldrac.com

Benja Clemente, tutor 5é EP
benja@escolaeldrac.com

Vicent Gallart, tutor 6é EP
vgallart@escolaeldrac.com

Norbert Vila, recolzaments
norbert@escolaeldrac.com

Norah Grau, professora
norah@escolaeldrac.com

Carla García, professora
carla@escolaeldrac.com

Vicente Aguado, recolzaments
vaguado@escolaeldrac.com

Rafa Gimeno, recolzaments / professor TIC
rafaga@escolaeldrac.com

Juanjo Nadal, president
juanjo@escolaeldrac.com

Pere Ruiz, tutor 1er ESO
pere@escolaeldrac.com

Jorge Martín, tutor 1er ESO
jorge@escolaeldrac.com

Toni Caballero, tutor 2on ESO/ secretaria docent
toni@escolaeldrac.com

Paqui Barquero, tutora 2on ESO / complementàries
paqui@escolaeldrac.com

Amelia Mariscal, tutora 3er ESO
amelia@escolaeldrac.com

Germán Sanchez, tutor 3er ESO / coordinador ESO
german@escolaeldrac.com

Sergi Tiebas, yutor 4at ESO
sergi@escolaeldrac.com

Mariam Faus, tutora 4at ESO
mariam@escolaeldrac.com

Joan Moliner, professor
joan@escolaeldrac.com

Clara Marín, professora
clara@escolaeldrac.com

Raquel Requení, cap de cuina
raquel@escolaeldrac.com

Conchi Moreno, cuinera
conchi@escolaeldrac.com

Eva Requena, cuinera
eva@escolaeldrac.com

Diana Sanchis, gerent
diana@escolaeldrac.com

Aroa Alamino i Marce Naharro, administració
administracio@escolaeldrac.com

Piedad Gimeno, serveis
piedad@escolaeldrac.com
Serveis

Estrella Requení, serveis
estrella@escolaeldrac.com

Consultes Web
web@escolaeldrac.com

Festes
festes@escolaeldrac.com

Els nostres projectes

Pla de Foment Lector

Fomentar la lectura ha estat sempre en la nostra escola com un dels objectius principals del nostre treball. Sabem que si provoquem i activem en l’alumnat la curiositat pels llibres, aquests estaran motivats per la lectura i assoliran un hàbit lector de futur.

Més informació

Intervenció educativa en la competència comunicativa

El present treball forma part d’un projecte de millora en la etapa de primària del centre. Ha estat un potent element de replantejaments interns sobre la nostra pràctica educativa, convertint-lo en una oportunitat creativa.

Més informació

Projecte Departament d'Orientació

Plantegem aquest projecte des d’una visió integradora de l’educació, tenint en compte i atenent en la mesura que siga possible als diferents àmbits de l’individu personal, social, familiar i escolar, per a afavorir el creixement personal i emocional del xiquet d’una banda i el procés ensenyança aprenentatge per una altra.

Més informació
Contacta'ns!

Pots escriure'ns un missatge i et contestarem tan prompte com siga possible.

Not readable? Change text.

Start typing and press Enter to search